Permapping

 

Permapping je vizuální umění vycházející z videomappingu, které využívá projekci ve volném prostoru na nejrůznější objekty, především na fasády domů. Permapping se liší od videomappingu délkou projekce. Provádí se na připravených projekčních plochách, neomezeně dlouhou dobu. Jedná se o stálý, tedy permanentní provoz. Díky permanentnímu provozu se fasády budov stávají multimediálními a tyto multimediální fasády poutají obrovskou pozornost veřejnosti.

Permapping vychází ze zásad videomappingu v projekci respektuje dispozice masky budovy. Na projekční plochu jsou promítány libovolné sekvence, které mohou být tvořeny jakoukoliv formou. Permapping lze provádět téměř na neomezeně velkou projekční plochu. Permappingové plochy tvoří nový druh média. Vysílají např. podobně jako televizní stanice, mají určený čas pro kulturní a informační sdělení, pro umělecká díla i pro reklamu. Permapping naše společnost vyvinula a patentovala.

Vybrané reference
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.